אודות

הסיפור של בית אנדרומדה

בשנת 2009 הקמנו את בית אנדרומדה על גן הפסגה שביפו העתיקה. במשך השנים אירחנו אלפי אירועים מהארץ ומהעולם, מגוון של עולמות, סיפורים, ובעיקר אנשים שלכל אחת ואחד מהם היה את הרגע המיוחד שלו. ניתנה לנו האפשרות להיות יצירתיים , מדויקים ולייצר שקט וביטחון עבור כלל הלקוחות שלנו בין אם באירועים פרטיים או בכנסים ואירועים עסקיים.

עברנו מהגבעה בגן הפסגה לבית העות’מני העתיק שברחוב עמיעד, היה לנו ברור שאת יפו העתיקה אנחנו לא עוזבים. רצועה שקטה של חצר פסטורלית לבושה בבוסתן יפואי עם נגיעות וצבעים של השכונה שלנו.  תערובת של מזרח תיכון יפואי יווני טורקי, אבן טורקיז וכדי חרס קטנים עם יין,אוכל, מוסיקה ובעיקר אנשים שמחים.

המבנה
הכניסה לבית העות’מני , שנבנה במאה ה 16 , היא מבנה לשימור. בחלל הכניסה בר שמשרת את קבלת הפנים, עטוף אבן קורטן חלודה שסותתה בעבודת יד בחבל קשמיר ,צמחיית קשתות ותריסי עץ מנצרת . חלל הכניסה מוביל דרך הבוסתן אל תוך הבית – מבנה מקורי רחב וגדול, תקרה מקומרת וחלונות קשתיים. למבנה חלל נוסף – חדר היין שנפתח בדלתות עץ כבדות ומייצר חיבור טבעי לתוך המבנה. במהלך שיפוץ המקום נחשף חלל תת קרקעי ששוחזר וכיום משמש בפרטיות את בעלי האירוע.

הבית

הבית העות’מני שנבנה במאה ה-16 הוא מבנה לשימור. חלל הכניסה המשרת את קבלת הפנים, עטוף אבן עתיקה שסותתה בעבודת יד, צמחיית קשתות ותריסי עץ, מוביל דרך חצר הבוסתן אל תוך הבית – מבנה מקורי רחב עם תקרה מקומרת וחלונות קשתיים.

לחלל המרכזי של הבית גם חדר יין, שנפתח בדלתות עץ כבדות ומייצר חיבור טבעי לתוך המבנה. בחפירות שנערכו במקום נחשף חלל תת קרקעי ששוחזר וכיום משרת כחדר פרטי את בעלי האירוע.

המטבח

The roof shuk

כחלק מהחוויה והיכולת ליצור את המעטפת הנעימה והאיכותית ביותר אנחנו מציעים אפשרות לאירוח – אלטרנטיבה למלון שתהיה איכותית, קרובה, נגישה ונוחה הרבה יותר.
ה roof shuk הוא סטודיו יפואי בגודל 60 מ”ר המחולק לשני חללים, עם גג גדול שמתצפת על רחוב יפת ושוק הפשפשים. פנינה יפואית שתשמש לאירוח בדגש על לקוחות של הבית.

אנחנו מאפשרים להיכנס לדירת הסטודיו כבר בשעה 13:00. הכניסה המוקדמת תאפשר לכם לעבור את היום בצורה נינוחה יותר ולהתרכז במה שחשוב. יהיה לכם ולחברים זמן להתארגן, לצאת לצילומים ולהיות קרובים לאירוע בלי פקקים, בלי לדאוג ממזג האוויר ובעיקר לדעת שיש תמיד מקום קרוב לחזור אליו. בסיום האירוע תוכלו פשוט לעלות כמה מדרגות ולהיכנס לתוך השקט שלכם.

אנחנו תמיד ניתן קדימות לזוגות שלנו להשכיר את ה roof shuk ותוכלו להנות ממחיר מיוחד ובמידת האפשר לשכור את המקום  ליותר מלילה אחד או אפילו לסוף שבוע.